Westminster Abbey: londra, ingiltere, Westminster Manastiri

Gothic Westminster Abbey Westminster Sarayı’nın hemen yanında bulunmakta olup William’ın zamanından beri kraliyetle ilgili taç giyme törenleri ve definlerinin yapıldığı yerdir. Güncel yapı 13. yüzyıla kadar gider ve İngiliz tarihindeki birçok ünlü insana ait kabir ve anıtları içerir.

İngiltere’deki Resmi Tatiller (Bank Holiday)

Westminster Abbey manastir londra ingiltere

Westminster Abbey ziyaretçi saatleri değişsede genellikle Pazartesi ve Cumartesi dahil olmak üzere haftaiçi hergün saat 9:30 ile 15:45 arasında açıktır. Giriş ücreti yetişkinler için 10.00 GBP çocuklar için 7.00 GBP’dir (Guncel fiyatlar icin websiteni ziyaret ediniz.). En yakın istasyon Westminster istasyonudur.

London Eye: londra ingiltere, bilet, fiyat, ziyaret

İngiltere deyince Londra, Londra deyince de akla Westminster geliyor kuşkusuz. Koca imparatorluk yıllarca buradan yönetilmiş. Sonraki kuşaklara büyük ölçüde aktarılan ve korunan tarih, bütün çıplaklığıyla Westminster’da dikiliyor karşıma. Bu kısımda en dikkat çeken yapı Westminster Abbey (Westminster Manastırı). Westminster Abbey, Londra’nın en önemli ve en eski manastırı olup, aynı zamanda Ortaçağ Londra mimarisinin en önemli eseri. Westminster Abbey’de taç giyme törenleri ve kraliyet düğünleri yapılıyor. 

2011 yılında Prens William ile Catherine Middleton’ın düğünü de burada yapılmış. İngiliz kraliyet ailesi üyelerinin mezarlarının da bulunduğu Westminsetr Abbey aynı zamanda bir anıt müzesi. Westminster Abbey’de Nightingale Anıtı, Vaftizci Yahya Şapeli, Taç Giyme Salonu görülmeye değer bölümlerin başında geliyor. Westminster Abbey’in yanında yer alan Westminster Sarayı (Houses of Parliament), 1512 yılından bu tarafa hem Lordlar Kamarası hem de Avam Kamarası’na ev sahipliği yapıyor. Gotik tarzdaki bu yapının en dikkat çekici kısmı Big Ben Saat Kulesi.

ingiltere londra’da ki muzeler: giris ucretleri, firavun, bilim, tarih, british museum

Daha detaylı bilgi almak için Westminster Abbey web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Leave a Reply