Prezzo, İngiltere’deki 94 şubesini kapatıyor

Turk yatirimcilara gun dogdu! Prezzo ingiltere’de ki 94 restoranini kapatiyor. Italyan restoran zinciri Prezzo ingiltere’de ki restoranlarini kapatiyor.

Sirketten yapilan duyuruda, merkezi Amerika’da bulunan TPG Capital’in bunyesinde yer alan Prezzo artik ingiltere de ki faaliyetlerine son veriyor.

Bu haber Ingiltere’de sayilari hizla artan Turk restoranlarina biraz daha yer acacacak gibi gozukuyor.

İngiltere’nin önde gelen restoran zincirlerinden Prezzo ülke genelinde 94 şubesini kapatacağını duyurdu.

Şirketten yapılan açıklamada, merkezi ABD’de bulunan yatırım şirketi TPG Capital’ın portföyünde bulunan pizza restoran zinciri Prezzo’nun İngiltere genelinde toplam 94 şubesinin kapatılmasının planladığı bildirildi.

Şirketin ülke genelinde 94 restoranı kapatmasının ardından toplam 208 restoranla faaliyetine devam etmesi öngörülüyor. Prezzo, geçen yıl 217 milyon sterlin, yaklaşık 240 milyon euro civarında gelir elde etmişti.

Prezzo, yakın zamanda mali sorunları nedeniyle şirket borçlarının yeniden yapılandırılması için kreditörleri ile anlaşma yoluna gitmişti.

Prezzo, 2014 yılında TPG Capital tarafından 300 milyon sterline satın alınmıştı ve 4500 kişi çalıştırıyordu.

Yakın zamanda İngiltere’nin önde gelen restoran zincirlerinden Byron ve Jamie’s Italian da benzer şekilde kreditörleri ile borçlarını yeniden yapılandırma yoluna gitmişti.

Bu hafta başında oyuncak zinciri Toys R Us İngiltere ve elektronik zinciri Maplin’in yönetimlerine maddi sorunları nedeniyle konkordato ilan etmişti.

Leave a Reply