Mazaretsiz Yurtdisina Cikanlara 5 Bin Pound Ceza Verilecek

İngiltere’de yürürlüğe girecek yeni koronavirüs kuralları çerçevesinde, geçerli bir mazereti olmaksızın yurt dışına seyahat edenlere 5 bin pound para cezası verilecek ancak düzenleme bununla sınırlı değil…

İngiltere’de yurt dışı seyahatlerine ilişkin süreçle ilgili hem soru işaretleri artıyor, hem de süreç karmaşıklaşıyor.Johnson yol haritası açıklamıştı ama…

Daha önce kapanmadan çıkış için yol haritası açıklayan Başbakan Boris Johnson, uluslararası seyahatlerin ne zaman başlayabileceğine, oluşturulan ‘Küresel Seyahat Çalışma Grubu’nun 12 Nisan’da açıklayacağı rapora göre karar vereceklerini belirtmiş, bu tarihin ise 17 Mayıs’tan önce olmayacağını ifade etmişti.

Zorunlu olmayan seyahatler 30 Haziran’a kadar yasak

İngiliz medyasında yer alan yeni haberlere göre, hükümetin kısıtlamaların süreceği döneme ilişkin hazırladığı düzenleme 29 Mart’ta devreye giriyor.

Uluslararası seyahatlerin hali hazırda illegal olduğu İngiltere’de, yeni düzenlemeye göre zorunlu olmayan seyahatler 30 Haziran’a kadar yasak olacak. Düzenlemede, ”Makul bir gerekçe olmaksızın hiç kimse İngiltere’den yurt dışında başka bir noktaya seyahat edemez. Bu kuralı çiğneyen herkes 5 bin pound para cezasına çarptırılabilir.” denildi.

Leave a Reply