Londra’da pantolonsuz metro yolculuğu eylemi!

İngiltere’nin başkenti Londra’da soğuk havaya aldırış etmeyen yüzlerce kişi ‘Pantolonsuz Metro Günü’ etkinliğine katıldı. Pandemi arasından sonra ilk kez yapılan iç çamaşırlı metro yolculuğuna yoğun ilgi vardı.

Londra'da pantolonsuz metro yolculuğu

Geleneksel “Pantolonsuz Metro Günü” pandemi arasından sonra yeniden kutlandı. Dün Londra metrosunda pek çok kişi, üstlerinde giysileri ve montları, altlarında ise sadece iç çamaşırları ile metro yolculuğu yaptı.

Bu ilginç ‘meydan okuma’ etkinliği ilk kez 2002’de New York’ta başladı ve uluslararası bir fenomene dönüştü. Improv Comedy isimli grup tarafından başlatılan ve “ahmaklığı kutlamayı” amaçlayan Pantolonsuz Metroya Binme Günü dünyaya yayıldı.

Etkinlikte, pantolonlarını çıkaran ve sadece iç çamaşırlarıyla kalan insanlar, birbirlerine bakmadan normal bir şekilde yolculuklarını sürdürüyor.

İngiltere’de Pantolonsuz Metro Yolculuğu, 2009 yılında başladı ve ABD’deki Improv Everywhere’in hareketinden ilham aldı. Eğlenceli geleneği sürdüren Londralılar dün, belli metro istasyonlarında bir araya gelerek pantolonlarını çıkardı ve iç çamaşırlarıyla yollarına devam etti. Pantolonsuz Günü kutlaması başlarda bugünkü kadar normal karşılanmıyordu. 2006’da New York’ta etkinliği ilk kez yapan sekiz kişi tren durdurularak gözaltına alındı.

2007’de ise yüzlerce kişi, etkinliğin bir parçası oldu. 2008’de artık dünyanın dokuz şehrinde kutlanır hale geldi. 2010’da binlerce New York’lu Pantolonsuz Metro Günü’nü kutladı. Bugün artık Berlin, Lizbon, Tokyo ve Toronto’nun da dahil olduğu 60 şehirde Pantolonsuz Metro Günü kutlanıyor. (Fotoğraflar: AFP)

Leave a Reply