London Eye: londra ingiltere, bilet, fiyat, ziyaret

London Eye dev bir dönme dolaba benzeyen bir gözlem tekerleğidir. Thames nehrinin kenarında Country Hall’ün dışında Westminster sarayının karşı tarafında bulunmaktadır. Tekerlek sabittir ama tam bir dönüş yapması yaklaşık 20 dakika sürmektedir ve 135 metrede dönüşünün en yüksek noktasına ulaşır. Dönüş boyunca manzara olağanüstüdür ve sürekli değişir.

Westminster Abbey: londra, ingiltere, Westminster Manastiri

london eye londra ingiltere ukgazete

London Eye yaz ayları Haziran’dan Ekim’e kadar hergün saat 10:00’dan 21:00’e kadar açıktır, kış aylarında ise daha erken saatlerde kapanmaktadır. Bilet fiyatları yetişkinler için 24.50 GBP ve aileler icin ise kisi basi £22 GBP’dir (guncel fiyatlar icin lutfen websitesini ziyaret ediniz). En yakın istasyon Westminster istasyonudur.

Trafalgar Square londra, ingiltere, hakkinda hersey

ingiltere’de yasayan yerel halk ve turistler icin gorulmesi gereken yerler sirasinda mutlaka kendine yer bulur London Eye. Gidenlerin cogu 2’ye ayrilir: iyiki gelmisiz, keske gelmeseydik 🙂 London Eye tepeden Londra’yi izlemek icin dizayn edilmistir. Bir tur yaklasik 30 dakika surer ancak ozellikle yaz aylarinda kuyruk oldukca uzar ve bir sure sira beklemek zorunda kalabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi almak ve bilet ayırtmak için London Eye web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Leave a Reply