ingiltere’ye 50 milyar pound’luk hesap!

ingiltere Brexit’le Avrupa Birliginden cikip kendini sadece bir kitaya baglanamaktansa dunyaya acilip eski muhtesem gunlerine donme hesaplari yaparken Avrupa Birliginden gelen haberle sok oldu.

AB ingiltere ile bosanmayi 50 milyar poundluk bir sarta bagladi. Magdur tarafin kendileri oldugunu ve ingiltere’nin AB icerisinde kaldigi surece bir cok kazanim elde ettigini one suren Birlik ulkeleri ingiltere’nin buyuk bir tazminat odemesi gerektigini one suruyor.

Fransa Cumhurbaskani Hollande, “İngiltere’nin, AB üyeliğinden çıkışının bedelini zorunlu olarak ödemesi gerekir. Üyelikten çıkışın AB’ye hasar vermemesini güvence altına almak için gerekli olan her şeyi yapacağız.”

AB projesinin, Avrupa’ya refah ve barış getirdiğini söyleyen Hollande, ortak pazar ve para birliği ile AB’nin dünyanın en önemli ekonomik güçlerinden birine dönüştüğünü dile getirdi. Avrupa’da AB’den çıkışı savunan siyasetçilerin artması ile ilgili bir soru üzerine Hollande, birlik sayesinde üye ülkelerin, terörle mücadele ve sığınmacı sorununun çözümü konusunda daha etkili ve ekonomi alanında da daha başarılı olacaklarını savundu.

Leave a Reply