Ingiltere’nin en genc annesi 10 yasinda hamile kalip 11’inde dogurdu!

Hamile kaldığında henüz 10 yaşında olan kız, bu ayın başlarında doğum yaptı ve haberlere göre anne ve kızının ikisi de iyi.

Raporlara göre, 11 yaşında doğum yapan bir kızın, ailesi hamile olduğundan habersiz olan cocugun Birleşik Krallık’taki en genç anne olduğuna inanılıyor.

The Sun gazetesine gore, hamile kaldığında 10 yaşında olan genç, bu ayın başlarında doğum yaptığını ve hem anne hem de bebeğin sağlıklı olduğunu belirtiyor.

Gazete, şimdi sosyal hizmetlerin hamileliği çevreleyen koşulları araştırdığını ve hamilelikten habersiz olan ailesiyle konuştuğunu da ekliyor.

Bir kaynak The Sun’a şunları söyledi: “Büyük bir şok oldu. Aile su anda uzman yardımı aliyor. Onemli olan şey ise kizin ve bebeğin iyi olması.

Bir önceki en küçük annenin 2006’da 12 yaşında doğum yaptığında Tressa Middleton olduğu söyleniyor, ancak çocuğun babasının kendisine tecavüz eden erkek kardeşi olduğunu itiraf ettikten sonra onu bırakmak zorunda kaldı.

En genç ebeveynler için rekor, 2014 yılında bir çocuğu olduğunda 13 yaşında bir baba ve 12 yaşında bir anneydi.

Ergenlik normalde kızlar için 11 civarında başlar, ancak ağırlığın bir faktör oynamasıyla sekizden 14’e kadar uzayabilir.

Erken doğum, enfeksiyonlar ve preeklampsi de dahil olmak üzere, daha küçük çocuklar hamileyken ortaya çıkan sorunların ortaya çıkma riski daha yüksektir.

2017’de Birleşik Krallık’ta 11 yaşında doğum yapan başka bir kız vakası rapor edildi, ancak daha fazla ayrıntı ortaya çıkmadı.

Leave a Reply