İngiltere’den Tarsus’a ameliyat icin gitti

NHS sisteminde ki sikintilar, ilgisizlik vs gibi sebeplerden Turk ve ingiliz bir cok hasta Turkiye’de ki hastaneleri tercih ediyor. İngiltere’de yaşayan Ceyda Uzun, Mersin’in Tarsus ilçesinde tüp mide ameliyatı oldu.

ingiltere hasta turkiye

İngiltere’nin Enfield kentinde yaşayan Ceyda Uzun, çocukluğundan beri yaşadığı fazla kilolarından, diyet ve sporla kurtulamayınca tüp mide (mide küçültme) ameliyatı olmaya karar verdi. Ameliyat olmak için hastane ve doktor arayışına giren Ceyda Uzun’a, Adanalı olan eşinin yakınları Medical Park Tarsus Hastanesi ve Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Erdal Cücük’ü önerdi. İngiltere’de doğan ve büyüyen, Çukurova’yı hiç bilmeyen Ceyda Uzun, internetten araştırma yapmaya başladı.

Tarsusluları çok sevdim!

İnternetteki haberler arasında, geçtiğimiz aylarda kendisi gibi fazla kilo sorunu olan ve yine kendisi gibi İngiltere’de yaşayan Kayserili bir gurbetçinin Op. Dr. Erdal Cücük tarafından ameliyat edildiğini okuyan Ceyda Uzun, kesin kararını verdi. Tarsus’a gelen Uzun’un tüp mide ameliyatı, Op. Dr. Erdal Cücük tarafından yapıldı. Ameliyattan birkaç gün sonra taburcu edilen Ceyda Uzun, “Türkiye’yi ve Tarsus’u tercih ettiğim için çok doğru bir karar verdiğimi anladım. Hem hastane, hem doktorumdan memnun kaldım. Tarsusluları da çok sevdim” dedi.

timeTurk

Leave a Reply