ingiltere’de Turkiye erken rezervasyonlari 2 kat artti!

 Avrupa seyahat pazarının ikinci büyük grubu Thomas Cook, İngiltere7de Türkiye’ye yönelik talep artışının devam ettiğini, geçen yıla göre erken rezervasyonların iki kat arttığını açıkladı.

Avrupa basınında da yer alan verilere göre, İngiltere’nin Brexit kararıyla Avrupa Birliği’nden (AB) anlaşmasız ayrılık tartışmaları sonrası ülkedeki tatilciler gelecek yaz dönemi için ağırlıklı olarak Antalya ve Muğla’yı tercih etti.

Thomas Cook İdari Direktörü Chris Mottershead, Türkiye’nin güney sahilindeki turizm merkezlerinin ‘2019 yazı için açık ara en gözde tatil yerleri’ olduğunu belirtti.

Pound’un değer yitirmesi de Türkiye’ye yaradı

Bu arada Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, İngiltere’nin para birimi Poundu’nun AB: para birimi Avcro karşısında değer yitirdiğini bunun da Türkiye’ye yaradığını söyledi.
Ayık,. 2019 yazı için gelen ilk rezervasyonlarında İngiliz pazarındaki fiyatlarda bir miktar artış olduğunu bunun devam edeceğini söyledi.

Türkiye’ye artan ilgi İngiliz basınında

İngiliz Guardian Gazetesi’nde yer alan bir haberde önceki yıllardaki siyasi gelişmeler nedeniyle yaşanan duraksamanın ardından Türkiye’nin İngiliz pazarına sıkı bir dönüş yaptığı aktarılıyor. Türkiye’nin, İngiliz ziyaretçiler için yeniden turizm haritasında olduğunu belirten Guardian, güney sahiline yapılan yaz rezervasyonlarında çok hızlı bir yükseliş olduğundan söz ediliyor.

Haberde, Türkiye’nin ödenen ücrete kıyasla çok yüksek hizmet verilen bir ülke olduğunu söyleyen Thomas Cook Yönetim Kurulu Başkanı Peter Fankhauser, “Türkiye yaz satışlarını canlandırdı” diyor. Antalya ve ülkenin diğer turizm merkezlerinin İngiliz turistler için yeniden cazip bir seçenek olduğunu duyuran İngiliz Times Gazetesi ise, İngiltere’nin Brexit oylamasını ertelemesi ve Türk Lirası’nın Sterlin karşısında güç kazanması bu tercihe gerekçe gösteriliyor.

Leave a Reply