ingiltere’de irkci fasist gruba direnen cesur kadin!

ingiltere’de asiri sagci daha dogru bir deyimle irkci fasist English Defence League’in (ingiliz savunma birligi) Birmingham sehrinde ki gosterisinde Asya’li bir kadinin gruba direnmesi sosyal medyada olay oldu, gunun fotografi secildi.

Isminin Saffiyah Khan oldugu ogrenilen genc kadin basortulu bir kadinin 25 kadar irkcinin arasinda kaldigini gorunce ona yardim etmek icin eylemcilerin karsisina gectigini ve onlara gulumseldigini soyledi.

İngiltere doğumlu olan, yarı Pakistanlı yarı Bosnalı Khan, karşı eylem grubunda olmadığını, “İslamafobi” diye bağıran bir kadının 360 derece çevrilmesinin ardından eylemcilerin karşısına çıktığını anlatıyor.

Fotoğrafın viral bir hale dönüşmesine şaşıran Khan, hiç korkmadığını, “Parmağını yüzüme dayadı. Çok agresifti. Orada bir polis memuru vardı ve yüzümden parmağını çekti. Şiddetli bir şekilde karşılık vermezdim” diyerek açıklıyor.

İngiliz Savunma Birliği ise Khan’ın “terör kurbanları” anısına yaptıkları bir dakikalık saygı duruşunu bozduğunu iddia ediyor.

Leave a Reply