İngiltere’de çaresiz kadınlardan kira yerine seks isteyen ev sahipleri

Ingiltere’de ozellikle Londra’da yalniz yasayan veya yasamak isteyen binlerce kadin bulunuyor. Bu ulkede yasayanlar bilirler ki tek basina yasamak zordur. Ev kirasi ve vergilerle tek basina mucadele etmek imkansizdir.

Ev ve oda ilanlarina bakildiginda oda arkadasi veya odasini kadinlara kiralamak isteyen yuzlerce ilan goruluyor. Bu ilanlara ulasan kadinlar ahlaksiz tekliflerle karsilasiyor.

Odasini paylasmak isteyen erkekler veya ev sahiplari kadinlardan para istemiyor, tek istedikleri istedikleri zaman onlarla beraber olmak.

“Karşılığında tek istediğim seks, tamam mı? “

Londra’nın merkezinde bir Cuma akşamı ve masada karşımda oturan 25 yaşındaki erkek, Doğu Londra’daki bir evde kaldığı odayı benimle hiç kira almadan paylaşmayı teklif ediyor. Karşılığı ne? Başımı sokacak bir yer istiyorsam, onunla düzenli seks yapmak zorundayım.

İngiltere’de, ev sahiplerinin “bedava” barınma karşılığında cinsel ilişki istedikleri “Kira karşılığı seks” sorununun boyutlarını gözler önüne sermek için kılık değiştirdim. BBC 3 kanalında yayımlanan bir belgesel için problemin ne kadar büyük olduğunu araştırdım.

Konuştuğum adam, 24 yaşındaki çaresiz bir hemşirelik öğrencisi olduğumu düşünüyor. Londra’daki evi başkalarıyla paylaşıyor ve kız arkadaşıymış gibi davranırsam, ev arkadaşlarının sorun etmeyeceğini söylüyor.

İsteksiz olduğumu belli edince, beni ikna etmek için internette oda vaat eden “diğer yaşlı adamlara” kıyasla daha iyi bir seçenek olduğunu anlatıyor. “Eğlenceli olacak. Güven bana” diyor.

Kira yerine seks isteyen tek erkek o değil. İlanların yayımlandığı bir internet sitesine bakınca, neredeyse hemen “yetişkinlere özgü uzlaşma” karşılığında oda vaat eden onlarca ilan buldum.

haberin devami BBC Turkce sayfasinda…

Leave a Reply