Ingiltere’de Boris Johnson Yesil Isigi Yakinca Turkiye Rezervasyonlari Yuzde 50 Artti!

 Başbakan Boris Johnson’un 6 Temmuz’dan itibaren seyahat kısıtlamalarının gevşetilmesine yeşil ışık yakması sonrası İngiltere’de rezervasyonlar artmaya başladı.
ingiltere Başbakanı Boris Johnson’un 6 Temmuz’dan itibaren seyahat kısıtlamalarının gevşetilmesine yeşil ışık yakması sonrası ülkede rezervasyonları artışa geçtiği belirtildi. Plana göre İngiltere, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu, bazı Avrupa ülkelerine dönük kısıtlamaları hafiftecek.
İngiltere’de hükümetin bazı ülkelere dönük seyahat kısıtlamalarını kaldıracağını açıklaması, rezervasyonlara da anında yansıdı.
TUI: Rezervasyonlar yüzde 50 arttı
Avrupa’nın en büyük seyahat grubu TUI, açıklamanın ardından rezervasyonların yüzde 50 arttığını açıklarken, Eurotunnel halkla ilişkiler müdürü John Keefe, ‘telefonlar çalmaya başladı.’ ifadelerini kullandı. Keefe, rezervasyonlarda patlama olduğunu kaydetti.
‘’Risk durumunda yeniden frene basarız’’
Uluslararası seyahatlerin başlaması planı çerçevesinde İngiltere’nin ülkeleri kırmızı, sarı ve yeşil olarak sınıflandıracağını belirten hükümet sözcüsü, İngilizler için bu yaz yurt dışında tatil yapmanın mümkün olacağını ifade etti. Sözcü ayrıca, risk durumunda yeniden frene basılacağının da altını çizdi.
Hangi ülkeleri içeriyor?
Henüz resmi olarak teyit edilmese de, İngiltere’nin İspanya, Fransa, Yunanistan, İtalya, Hollanda, Finlandiya, Belçika, Türkiye, Almanya ve Norveç’i liseye alması, Portekiz ve İsviçre’yi ise kapsam dışı bırakması bekleniyor.

Leave a Reply