ingiltere’de Ankara Anlasmasi ile hem calisip hem de yuksek lisans yapmak

Soru:

Ankara antlasmasıyla Ingılterede kalmak isteyen bir kişi için yüksek lisansı da beraberinde yapmak zor mu olur, onerir misiniz? 

ingiltere ankara anlasmasi yuksek lisans

Ayrıca Ingıltere’de iş bulmak ya da contractor olarak iş bulabilmek için iyi universitelerden mezun olmak tercıh sebebi mi? Yani yuksek lisans yapacaksak iyi universitelerde yüksek lisan yapılması gerektigini mi düsünüyormusunuz? Ankara antlasmasıyla gelindiginde sirketlerde iş bulabilmek için sizce iyi universiterler mi secilmeli? Cunkü LSE ve UCL ya da diger iyi universiterin ınternational ücretleri cok yüksek ve  İlk sene ankara antlasmasıyla gelindiginde international fee odenecek diye biliyorum. Orta seviyeli universiterlin ya da Londra dısı üniversitelerin ücretleri ise daha da düsük.Siz neyi tavsiye edersiniz? iyi universitelerden alınan diplomalar ingilterede is almayı kolaylastırıyor mu? Tesekkürler

Cevap 1

Is hayatina girdigimde bende cok sasirdim bildigim bircok ust duzey yoneticinin lisans egitimi dahi yok birakin yuksegini. Is deneyimi ve referans burada cok onemli.

Cevap 2
Full time öğrencilik yapmanız Ankara antlaşması uzatması yaparken sıkıntı yaratacaktır. Öte yandan part-time yapmanızda bir sakınca olmaz.
Cevap 3
Yuksek lisansin is hayatinda cok onemli bir etkisi yok, ama egitimini Turkiyede almis biri icin hem dile adaptasyon Hem de uyum surecinde yumusak bir gecis icin cok faydali olur.Kesinlikle tavsiye ederim! Londra merkezden ziyade Kent, Brighton gibi Londraya bir saat mesafede yerlerde yasam cok daha konforlu. Turkiyeden gelenlerin bir cogu bir yil ingilizce, bir yil da akademik hazirlik okuduktan sonra master programina kabul ediliyor. Master programi kadar masrafli bu surec!

Leave a Reply