İngiltere’de 6 saat ambulans bekleyen kadın hayatını kaybetti!

İngiltere’de sağlık rezaleti! 6 saat ambulans bekleyen kadın hayatını kaybetti

Ingiltere, yine bir sağlık rezaleti ile gündemde. Evinin kapısının önünde düşerek ayağını kıran kadın soğuk kaldırımda saatlerce ambulans bekledi! 6 saat boyunca ambulansın gelmesini bekleyen kadın kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Evinin dışında düşerek ayağını kıran kadın, soğuk kaldırımın üzerinde ambulans beklediği 6 saatin ardından öldü. Donna Gilby, Aberdare yakınlarındaki Cwmaman köyünde arabasından çıkarken ayağının takılmasıyla hareket edemez hale geldi.

ÇAĞRI MERKEZİ OPERATÖRLERİNDEN SKANDAL CEVAP!

47 yaşındaki kadın, acı içinde yerde yatarken 999 acil çağrı merkezi operatörleri kadının telaşlı ailesine çok sayıdaki çağrıyla başa çıkmaya çalıştıklarını söyledi. Sırtında ciddi bir ağrı olduğu için bir çocuk annesi kadını hareket ettirmeye korkan akrabaları ve komşuları, Gilby’i sıcak tutmak amacıyla üzerine montlar ve battaniyeler örttü.

ERTESİ GÜN HAYATINI KAYBETTİ!

6 saatlik bekleyişin ardından nihayetinde Merthyr Tydfil’deki Prens Charles Hastanesi’ne kaldırılan kadın,ertesi gün ani kalp durması nedeniyle öldü. Şimdi adli tabip, resmi soruşturma başlatılıp başlatılmayacağına karar verecek.

Wales Online’e konuşan Gareth Gilby, şunları söyledi: “Ambulans hizmetini aradık ve Donna’nın düştüğünü, bilincinin de kapandığını söyledik. Saat sabah 8-8.30’du.

Çağrıyı cevaplayan kişi ‘yoğun bir çağrı akışıyla’ uğraştıklarını ve ‘mümkün olan en kısa zamanda’ geleceklerini söyledi. Bir saat sonra hiçbir belirti görmeyince yeniden aradık. Bu kez, ellerinden gelenin en iyisini yaptıklarını ancak ona ne zaman ulaşabileceklerini bilmediklerini söylediler.”

Baba, bir ambulansın sonunda, 14.00’ten kısa bir süre önce geldiğini söyledi. Ancak düzensiz kalp atışları olan Donna Gilby, çarşamba sabahının erken saatlerinde öldü.

Leave a Reply