İngiltere Türkiye’de yapılan aşıları neden tanımıyor? Net cevaplar burda!

Ingiltere Turkiye’de yapilan covid asilarini kabul etmiyor, onaylamiyor. Herkesin merak ettigi soru ise Butun dunyada uygulanan Biontech asisinin Turkiye’de yapilinca neden kabul edilmiyor? 

İngiltere geçen hafta aldığı karar ile Türkiye’yi 22 Eylül’den itibaren geçerli olacak şekilde kırmızı listeden çıkardı.

ingiltere turkiyede ki covid asilarini

Ingiltere’den TIR soforleri ve tavukculuk sektoru icin 10,500 kisiye gecici vize!

Böylece Türkiye’den İngiltere’ye giden kişilerin 10 gün boyunca otel karantinasına girip 2 bin 285 sterlin ödemesine gerek kalmadı.

Fakat İngiltere, Türkiye’nin aşılama sistemi ve aşı sertifikasını henüz tanımış değil.

Bu nedenle Türkiye’de aşılanmış kişiler İngiltere’ye uçtuklarında aşılanmamış sayılıyor ve 10 gün boyunca kaldıkları yerde karantinaya girmeleri gerekiyor.

İngiltere Türkiye’de yapılan aşıları neden tanımıyor? Bu durum degisebilir mi?

Hukumet Ingiltere’de bu kış bizi bekleyen 2 farkli senaryoyu acikladi!

Hem İngiltere Sağlık Bakanlığı’nın hem de İngiltere’nin Ankara Büyükelçiliği’nin açıklamaları, son güncellemede kırmızı listeden çıkan Türkiye’nin, önümüzdeki güncellemelerde de aşılama programının tanınabileceği anlamına geliyor.

Analist Tim White ise “İngiltere’nin onayladığı aşıları olan ABD, Avustralya veya Bulgaristan vatandaşları İngiltere’ye serbestçe girebilirken aynı aşıyı Türkiye’de olan bir kişinin farklı muamele görmesinin arkasında bilimsel hiçbir neden göremiyorum” diyor ve ekliyor:

“İngiltere’nin sahte aşı sertifikalarından endişe duyuyor olması da bir ihtimal.

Boris Johnson Acikladi: Lockdown Dusunulmuyor, 3. Doz Asilar Basliyor, Asi Siparisleri Iptal!

“Aşı programı tanınan 17 ülkede sahte sertifikalar daha az gibi gözüküyor.

“Bu konuda Türkiye’nin yapabileceği bir şey var mı bilmiyorum ama Ankara Londra’ya bu konuda her fırsatta baskı yapacaktır.”

Turkiye, ingiltere de uretilen Astra Zeneca asisini almamisti, bu da beraberinde komplo teorileri getiriyor. Bazi cevreler acaba ingiliz asisi alinmadigi icin mi bu uygulamalar yapiliyor diye merak ediyor. 

Haberi vermek bizden yorumlar sizde. 

Leave a Reply