Ingiltere Saglik Bakanligi: Covid-19’un dört yeni belirtisi ortaya çıktı!

 İngiltere hükümeti açıkladı: Covid-19’un dört yeni belirtisi ortaya çıktı

İngiltere Ulusal Sağlık Hizmeti (NHS), corona virüsün dört yeni belirtisini açıkladı. İngiltere’de bir milyonu aşkın kişi üzerinde hükümet tarafından yürütülen bir araştırma, Covid-19 ile enfekte hastaların baş ağrısı, kas ağrısı, titreme veya iştahsızlık çekebileceğini açıkladı.

İngiltere’ye seyahat yasaklı ülkelerden girdiğini gizleyenlere 10 yıla kadar hapis cezası verilecek

İngiltere’de hükümet tarafından yapılan corona virüs araştırması dört yeni Covid-19 belirtisi olduğunu ortaya çıkardı.

İngiltere Ulusal Sağlık Hizmeti (NHS) tarafından incelenen ve 1 milyonun üzerinde kişi üzerinde yapılan çalışmaya göre, baş ağrısı, kas ağrısı, titreme veya iştahsızlık belirtilerinin corona virüsün resmi semptomlarının arasına alınacağı belirtildi.

HAZİRAN – ARALIK AYLARI ARASINDA TESPİT EDİLDİ

<

p style=”text-align: left;”>ingiltere’de koronavirus ‘bagisiklik’ pasaportu gundemde! Asi olmak aslinda zorunlu mu?

En belirgin Covid-19 belirtilerinin ateş, öksürük, koku ve tat kaybı daha önceden biliniyordu. Araştırmayı yöneten Profesör Paul Elliott, ortaya çıkan yeni belirtilerin Haziran ile Aralık ayları arasındaki vakalarda sıklıkla görüldüğünü belirtti.

Elliott, “Bu araştırmalar sonucunda ortaya çıkan yeni bulgular, önümüzdeki zamanlarda yapılacak testlerde ve daha fazla enfekte kişinin tespitinde bize ışık tutacak” dedi.

Daha önce de ABD’de Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC), yorgunluk, vücut ağrıları, baş ağrısı, boğaz ağrısı ve nefes darlığı dahil olmak üzere 11 birincil semptom konusunda uyarıda bulunmuş, bununla birlikte bu semptomların virüsün yan etkisi de olabileceğini belirtmişti.

Leave a Reply