Ingiltere Aile Vizesi Red Aldiktan Sonra Itirazli Basvuru

Soru:

Benim vize ilgili bir sorum olucakti. Kardesim acenta araciligla ingiltere aile ziyareti vizesine basvurdu. AMA red aldi malesef , hesabina yatan toplu paranin kaynagini gosteremedigi icin. Acenta red nedeninin cürütülüp tekrar basvurmasi halinde bile buyuk bir ihtimalle tekrar red alacagini soyledi ve itirazli basvuru yapilmasi gerekli dedi. Bu dogru mudur, red nedenini yok edip sifirdan basvuru yapilmasi halinde tekrar mi red alir , mutlaka itirazli basvuru mu yapilmalidir ? Daha once ayni deneyimi yasayan arkadaslar var mi ? Görüslerinizi alabilirsem cok memnun olurum. Simdiden tesekkurler.

ingiltere aile vizesi red itirazli basvuru

Cevap 1: 

Biz 15 gun once ayni sebepten red aldik kardesim icin. 3 gun sonra tekrar basvuru yaptik. Yatan parayi aciklayan mektup ile ve paranin geldigi hesabinda hesap dokumu ile. Kisa sure sonra kardesimin turist vizesi onaylandi. Parayi aciklarsaniz herhangi bir sorun olmaz muhtemelen.

Cevap 2: 

Toplu paranın kaynağını belge ile beraber gösterebiliyorsanız; Ev, araba satışı; altın&takı satışı gibi tekrar başvurabilirsiniz. Ancak bu toplu para borç ise bunu açıklayamazsınız konsolosluğa dolayısıyla başvuru gene red olur. Toplu paranin kaynagini gostermeniz; bu paranin gercekten kardesinize ya da aileden birine ait oldugu konusunda konsoloslugu ikna etmeniz gerekiyor.

Cevap 3:

Kaynagi belli olmayan para her zaman red nedenidir bunu acenteniz size soylemedi mi? Bence baska bir acenteyle basvurun itiraz edecekseniz bile. Nedenini de acik acik nektupta belirtin. yani emin olamam tabi ama bu sekilde isini titizlikle yapmayan insanlarin parasini aldiktan sonra itiraza zorunlu kilmak kurnazliktir. En guzeli 6 ay bekleyip yeni basvuruda bir onceki basvurunuzda varsa hataniz onu samimiyetle anlatmak ve yeni temiz başvuru yapmak. 

Cevap 4: 

Appeal e gidin ayni şey bizim basimizada geldi kardeşim uni de okurken puanlarını bahane edip vermemişlerdi vizeyi ki biz aile vizesine basvurmustuk hakim ozaman kimse kimsenin ailesini görme hakkini elinden alamaz deyip onayladı vizesini ve geldi.

Cevap 5: 

Aynı şeyi aynı sebeple yaşadım. Haziran 2019 da. Ancak benim toplı para gerekçem banka hesabınıı kapatıp yenisini açmamdam kaynaklıydı. Kapanan hesabın hesap dökümünü yeniden göstererek acenta aracılığıyla itirazlı başvuruda bulundum. Ve hemen 6 aylık vizemi alabildim. 

Leave a Reply