İngiliz doktorlar Koronavirüs’e karşı koruyucu tulum yerine poşet giyiyor

İngiltere Koronavirüs’ün görüldüğü yerler arasında oldukça yüksek grafik çizen ülkelerden biri. Özellikle hasta sayısındaki artış ile her geçen gün ölümlerin artması, ülkeyi kaos ortamına sürüklüyor. Bunun yanı sıra tıbbi ve koruyucu ekipman yetersizliği de cabası. Öyle ki doktorlar koruyucu tulum yerine üzerlerine poşet geçiriyor.

ngiltere, Koronavirüs’ten en çok etkilenen ülkelerden biri haline geliyor. Özellikle bölgedeki ölümler her geçen gün katlanırken, Krallık bu noktada en çok ölüm ve vakanın görüldüğü yerlerden biri haline gelmek üzere. Her geçen gün rakamlar bir bir katlanırken, bunlara bir de sağlık ve koruyu ekipmanlarındaki yetersizlik baş gösterdi.

Ulusal Sağlık Sistemi (NHS) personelleri, koruyucu tulum bulamadığı için üzerlerine kalın poşetler geçirerek hastalarla ilgileniyor.

TIBBİ EKİPMAN YETERSİZLİĞİ

Ülkedeki Koronavirüs vakaları arttıkça, İngiltere genellindeki hastanelerin eli kolu bağlı bir vaziyette kaldı. Yoğun bakım servisleri hastalar ile dolup taşarken, yeni pozitif vakaların ortaya çıkması hem hastanelerdeki hem de NHS’nin Koronavirüs’e karşı ne kadar hazırlıksız olduğunu gözler önüne serdi.

BBC’nin haberine göre NHS çalışanları ile doktorların hastanelerde ciddi bir malzeme eksikliği yaşanıyor ve bu eksiklik, hayati derecede önemli. Koruyucu tulumlar, maskeler ve diğerleri…

TULUM YERİNE POŞET

Haberde röportaj yapılan doktorlar, tıbbi ekipmanların eksikliğinden şikayet ederken bu eksikliklerin nasıl telafi edilmeye çalışıldığı ise şaşırttı. Doktorların Koronavirüs’e karşı korunması açısından elzem bir malzeme olan koruyucu tulumların olmadığı yerde, NHS çalışanlarının poşet giymek zorunda kaldığı ortaya çıktı.

Servislerde hastalar ile ortalama 13 saat geçiren doktorların bu vaziyeti, ülke genelinde büyük tartışmalara neden olurken, poşetten önlük/tulum yapan doktorların kayak/yüzme gözlüklerini de koruyucu gözlük yaptığı belirtildi.

Leave a Reply