Harringey’in yeni Belediye Baskani bir Turk!

Londra’da Turklerin yogun olarak yasadigi bolgelerden birisi olan Harringey’in belediye baskanligina Kahramanmaras’li bir Turk secildi.

Gecen yil belediye baskanligi yardimciligi gorevinin ustlenen Ali Gul Ozbek bu yil yapilan secimlerde Baskanlik koltuguna oturdu.

Ali Gul Ozbek BBC’nin bolgesel yayin yaptigi bir kanalinda yayinladigi bir torenle Baskanligi Jennifer Mann’dan devraldi.

Yeni Baskan yaptigi konusmada sunlari soyledi: “Görevim boyunca Belediye Başkanım Jennifer Mann’dan birçok şey öğrendim. Zor zamanlardan geçiyoruz. Ekonomik eşitlik, yaşadığımız dünyanın ve ulusumuzun geleceği hakkında her yerde bir sorunla yüzleşiyoruz. Buraya ailemle ilk geldiğimde, sadece etik olarak değil kültürel, maddi ve manevi olarak da kendi değerlerimizi paylaşacağımız, farklılıklarımızı kabul edecek bir yer aradık. Buradan daha mükemmel bir yer daha bulamazdık. Bu belediyede harika insanlarla tanışma şansına eriştik. Burada neşeli bir hayatı beraber kurmaya çalışıyoruz. Buradan aileme ve beni destekleyen herkese teşekkür ederim”.

Biz de ukgazete.com olarak yeni baskanimiz Ali beye yurekten basarilar diliyoruz.

Leave a Reply