Haluk Levent “Ağzı olan konuşuyor!”

Eskişehir’de, bayan korumaların himayesinde liseli hayranlarına konser vermek için sahneye çıkan Rock sanatçısı Haluk Levent, sanatı ile çok alakalı! konulara değindi. Levent Türk siyasetinin artı ve eksileri irdeledi.

Tamamen sanatsal! konuştu

Ses sanatçısı olmaktan çok bir siyasi lider havasında konuşan Levent, “Erken seçim, bence boşuna. Gelen ne yapacak ki. Sistem değişmeli. Seçimi erkene almaları, ‘Ali’nin kılıfını Veli’ye giydiriliyor” dedi ve ekledi..

Türkiye’de idam cezasının kalkması gerektiğini ileri süren Haluk Levent, şöyle konuştu:

“Hükümet, en başta adımını idam cezaları konusunda atmalı. Olayı ‘Avrupa Birliği’ne giriyoruz’ diye yapmamalı. Avrupa’ya girmek istiyorsak ve insan hakları için idam cezasını kaldıracağız. Bu doğrultuda Öcalan’ın asılmasına karşıyım. Onu koz olarak kullanabiliriz. Şehit ailelerinin de durumunu anlıyorum. Ancak, bunun ulusun çıkarları menfaatine kullanmak var. Aksi takdirde Avrupa trenini kaçıracağımız kanısındayım. Birazcık ileriyi gören politikacılara ihtiyaç var.”

Daha sonra sahneye çıkan sanatçı, hayranlarının sevgi gösterileriyle karşılaştı. Sevilen parçalarını seslendirerek liseli gençleri coşturan Levent’i iki saatlik konseri boyunca koruyan bayan güvenlik görevlileri, salon içinde kuş uçurtmadı. Levent, tribünden yanına gelip kafa sallamak isteyen hayranlarına da izin vermedi. Sanatçı, kendisi tribüne çıkarak, oldukları yerde kafa sallayabileceklerini uygulamalı olarak gösterdi.

Leave a Reply