Coronavirus’un irklara gore bulasma oranlari – biyolojik silah midir?

Daha önce yazdım (Twitter’da) fakat silindi. Bu sebeple hem nCoV2019 un irklara göre bulasma orani,hemde bu virüsün çıkış yeri ve amacını, biyolojik silah haline kimin getirip piyasaya sürdüğünü kısaca yazayım.Yıl 2012 ve Çin devleti “Bin yetenek” isimli bir proje başlatır. Proje biyoloji/kimya/tıp alanıni üzerinedir. Ve şu anda 61 yaşında aşağıda fografi olan ABD harvard universitesi Yaşam bilimleri prof. Olan Charles Lieber bu bin yetenek konusuna ABD Hukumetinin bilgisi olmadan girer.

Prof. Lieber yıllık 150 bin dolar kisisel harcama parasi ve arti aylık 50 bin dolar maaş almaktadir. Çünkü ayni zamanda “savunma bakanlığı-ulusal sağlık ent. Baş arastirmacisi” olarak gorev yapmaktadır. Yaptığı calisma konulari bilim kurgu Filmlerinde olur zannedilen ama gercekte de var olan konular. “Nano elektronik sensöru dokuya enjekte etme (cyborg dokusu),viruse enjekte etme(süper ajan), bakteriye enjekte etme(antibakteriyofaj) gibi bence mukemmel çalışmalardır. 2017 yilinda harvard’da en yuksek unvan olan Üniversite profesörü unvanini alır.
Başkan Obama çalışmalardan rahatsiz olur ve bu projeleri 2016 haziran ayında durdurur. 2017 ocak ayinda ise sarıların trump koltuğa oturur oturmaz projeye tekrar onay verir. Ama bilmedikleri birsey vardir. FBI konu uzerinde çok titizdir ve Ozel ajan Robert Plumb prof. Lieber’den şüphe etmektedir. Ve 2018 yılında ajanlik yapmak,biyolojik ve teknolijik bilgileri Çin hukumetine satmak suclamasi ile dava açılır.
Ilk baslardsma “bin yetenek” projesini duydum ama hiç ilgilenmedim desede 2012 yilinda WUHAN TEKNOLOJI UNIVERSITESI VE ARASTIRMA LABORATUARI ile sozlesme imzaladigi ve 10 milyon dolar aldığı,mail ve banka hesaplarindan anlaşılır. Su an halihazırda tutuklu kendisi. Bizim prof 6 yıldır zaten Çin ile çalışıyor mus ama ne çalışma..Oyle birsey yapiyor ki, virüs uzerinde o kadar Guzel oynuyor ki yine corona ailesinden olan SARS virüsünü aliyor genetik takip edecek sekilde protein/gen yapisi ile oynuyor ve bu oynamalar ile çin/japonya/kore/bazi ortadogu ulkeleri/rusya gibi virus uzerinde ki bu oynamaya yatkin irklari enfekte edebiliyor.
Ve bu viruse HIV virusunde olan bazi proteinler ekliyor. Hem Çin hukumetini tehdit edecek hem kendi hukumetine yaranacak hem gerekirse bu biyolojik silahi Çin hukumetine satacak. Çok mukkemmel iş. Fakat çin o kadar uyuyan bir ulke degil. Aşağıda resmi olan 29 yaşında ki YANQING YE isimli Aslında Çin ordusunda teğmen olan biyolog kızımızı “arastirma gorevlisi” olarak boston üniversitesine gonderiyor. Ve kızımız profunda yardimi ile bazi bilgileri çalmaya başlıyor. ABD bunu anliyor aslinda ve aldığı bilgiler ile kaçmasına da musade ediyor sonradan arama karari Çıkarıyor. Kızımız hem bu bilgiler hemde elinde oradan gelirken çaldığı bilgisayarla Wuhan P4 laboratuarının yolunu tutuyor. Iste Çin burada büyük bir haya yapiyor.
Virüs uzerinde calisirken virus disariya sızıyor. deniz urunleri pazarına 4 km mesafede olan laboratuardan sizan Virusler hem deniz ürünlerine,hemde cevredeki insanlara geçiyor. Once saklamaya çalışan hukumet,ipin ucu kaçınca dünya kamuoyuna açıklamak zorunda kalıp once yarasa,sonra yılan, sonra karinca yiyen hayvanini suçluyor. ABD bir ajan daha olduğunu biliyor ülkesinde.
Guangzhou’daki SunYat-sen universitesinden gelen doktora arastirmacisi aşağıda resmi bulunan 30 yasindaki ZAOSONG ZHENG. Bunun gitmesine musade etmiyor ve 09 aralik 2019 da boston havalimaninda valiz içinde bir coraba gizlenmis 21 sise kahverengi renkte kimyasal ile yakalaniyor. Hakim david Hemesey tarafindan sorgulanip tutuklaniyor. Çünkü çaldığı materyal “Beth israel deacones medical center” laboratuarindan alınmış kanser arastirma calismasi. Oyle herkese geç yok yani ABD de. Şahıs hali hazirda tutuklu. Bütün bunlar olurken 2012 den beri sözleşme yaptığı prof. Lieber’den HIV virusu proteinin coronaya baglandigini ogrenen Çin hukumeti bir çalışma için harıl harıl çalışıyor. CCR5 geni olmayan bebek. Nasil corona ACE II ye baglaniyorsa aids sebebi olan HIV de CCR5 genine bağlanıyor. Kaldi ki corona da sa HIV var ve CCR5 siz insan demek. Tüm dunya insanlari HIV ile enfekte olurken çin vatandaslarinin olmamasi demek.Eger ki elde edilen(çalınan) virusten ACE II ye baglanmayi P4 te kaldirabilirsek bu virus tüm dunyaya karşı bizim silahimiz olur diyor.Tabi elinde patladı ayri mevzu.
Bunun için asagida resmi bulunan He Jiankui uzun sure çalışıyor ve LULU-NANA isimli ikiz kız bebekleri babadan gecen CCR5 geni olmadan dunyaya getirtiyor. Bu bebeklerden de serum uretip tüm vatandaşlarını aşılayacak boylece CCR5 geni aktif olmayan bir millet olacaklar. Mukemmel fikir ve ilk duydugumda hayran Kalmadim dersem yalan olur. Bütün bilim dunyasi ayağa kalkti bu ilk duyuldugunda olmaz öyle şey ve degisik mutasyonlar olur olur insanlarda diye. Ben o günde mükemmel dedim bugun de ayni fikirdeyim. Gen ile oynamak tehlikelidir bu yuzden bilim hep korkar karşı çıkar. Fakat Isler Çin’in istedigi gibi gitmedi ve virus sızdı.
Bu virus ACE II ye bağlanıyor ve bu genin sitogenetik yeri (meraklilar icin) 17q23.3 yani 17. Kromozomun 23.3 pozisyonu uzun kol (q) da yer alie asagiya resmini attim. Fakat tüm irklarda ayni oranda olmaz bu gen ve Rs durumlari O yuzden de her irka ayni baglanmaz virus. Ulkelere gore elimde olduğu kadar oranları yazayim.
Türk %2.8 yunan %2
Ingiltere %19 fransa %17
Rusya %18 iran %17
Ermeni %3 suriye %15
Arabistan %22 BAE %27
Lubnan %11
Irak %16 Almanya %23
Italya %29 macaristan %5 Bulgaristan %13 mısır % 26
Çin %47 japonya %51
Kore %48 vietnam %45
Tayland %45 tayvan %46
Mogolistan %16 azerbaycan %17
Liste simdilik boyle. Bu sekilde daha once 1999/2003
2005’te yapilmis çalışmalar var. Fakat bu calismalarda hem ırk seçerken geçmiş arastirilmamis (mesela koken arap ama adami Türk kabul etmis )hemde teknik yetersizlik sebebi ile,birde ogrencilerin yaptigi araştırmalar olunca hata çok yüksek olmus. Kürt kardeşlerimiz biz? Diyebilir Biz biriz aynıyla vakiyiz kardeşiz. Sen benden kız aldin ben senden. Genler insanlarin diline,dinine,ideolojisine gore hareket etmiyor. Onlar bildigini okur. Tipki arılar gibi. Sınırlar insanlar için. Karstan bal alinca ermenistanin çiçek polenlerini çok yiyoruz emin olun. Bu yazdigimdan yani hic görülmez vaka anlamayın.
Ulkede kokeni genomu turk olmayanda var 3.5 milyon Suriye’li de var. Ama ben şunu net soylerim. Sars nasil hiç bir tane bile görüşmemişse bu da bizi es gececek. Hee olurda mutasyon degisir (influenza B) grip gibi bogaz epitel Hücreye baglanirsa #corona zaten dunya nüfusunun %80 ine bulaşır. Bizim yapacagimiz şey stres yapip bagisiklik düşürmemek ve hijyen kurallarına dikkat etmek. Bagisiklik güçlü ise zaten 30 yaş alti bunu rahat yener. Kalın saglicakla.

Leave a Reply