Büyü Yaparak Kadınları Fuhuşa Zorladi 14 yil ceza aldi!

İngiltere’de ‘Voodoo bebeği’ (oyuncak bebek ile yapılan bir büyü türü) kullanarak 5 kadını fuhuş yapmak üzere Almanya’ya göndermeye zorlayan bir hemşire hakim karşısına çıktı.

Londra’da yaşayan bir hemşirenin, ‘Voodoo bebeği’ kullanarak kontrol altına aldığını iddia ettiği 5 kadını fuhuş yapmak üzere Almanya’ya göndermeye çalıştığı öğrenildi. Kadınların Kuzey Afrika ve Akdeniz’den İtalya’ya yolculuk yapmak zorunda kaldıkları için ‘gerçek ve önemli’ bir ölüm riskiyle karşı karşıya kaldıkları belirtildi.

14 Yıl Hapse Mahkum Edildi

Yargıç Richard Bond, Liberya doğumlu hemşire Josephine Iyamu’nun ‘aşağılık’ bir suç işlediğini belirterek 14 yıl hapis cezasına mahkum edildiğini açıkladı.

Richard Bond, “İnsan ticareti iğrenç bir suçtur. Mahkemeler, bu aşağılık ticarete katılanları caydırmak için meseleyi her zaman ciddi biçimde ele almalıdır” dedi ve “Kurbanlarınızın beşi, İtalya’da bir kampa sokulmadan önce, bulundukları tekneden kurtarılmak zorunda kaldı. Siz ise potansiyel tehlikeleri biliyordunuz, ancak hiç umursamadınız” ifadelerini kullandı.

Modern Kölelik Eyleminden Suçlu Bulundu

​51 yaşındaki Iyamu, Birmingham kraliyet mahkemesinde modern kölelik eyleminde bulunmaktan ötürü suçlu bulundu. Mahkeme ayrıca zanlının daha önce ‘juju’ törenleri denilen ritüller esnasında kadınları para vermeye zorladığı ve kurbanlarını tavuk kalpleri yiyerek solucan kanı içirmeye zorladığını ortaya çıkardı.

Kaynak: Sputnik

Leave a Reply