Ankara anlasmasina UK’den basvuru surecinde NHS’den faydalanabiliyor muyuz?

Soru:

Ankara antlasmasina UK’den basvuru surecinde NHS’den faydalanabiliyor muyuz? 

Bu konuda net bir bilgiye ulasamadik ve sizin bilgi ve deneyimlerinize ihtiyac duyduk.

(Su anda 3 aylik hamileyim ve antlasmaya basvurmamiz halinde dogum buyuk olasilikla surec tamamlanmadan gerceklesecek.)

ingiltere nhs ankara anlasmasi

Eger NHS’ten faydalanamiyorsak, ne yapmamizi onerirsiniz?

Cevap 1

UCL’in maternity kismina self referral yaparak gidebiliyorsunuz yani bir GP’nin sizi yonlendirmesine gerek yok. Bence gidip bir hastaneyle konusup oradaki proseduru direk ogrenin. Elizabeth Garret Anderson Wing’e gitmeniz gerek dogum bolumu orada.

Cevap 2 
Eger Ankara antlasmasi ile Bu ulkede yasamaya basladiysaniz ve nhs katki payi oduyorsaniz hersey ucretsiz. Benim annem Ankara anylasmasiyla burda calisirken ameliyat oldu. Eve telefon acip bilgilerini istediler eger vergi vermiyorsa ameliyatin ucretini odemesi gerekiyor dediler. Sonra burda yasal olarak yasadigini ve vergilerini odedigini kanitladik ve borcu sildiler.
Cevap 3
Oğlumun süresiz oturumu olmasına rağmen ve ayrıcada GP nin isteği doğrultusunda Newham hospitale gittik..Bizden pasport istediler..pasportuda home officede idi..sonuçta kendileri yolladi bizi buna rağmen bize hayli yüksek fatura çıkardılar ..şaka gibi ama gerçek..Bizde ödemedik o arada sürekli mailleştik..Pasportu geldiğinde onlara yolladık ..şimdi hiç sesleri çıkmıyor sanirim halloldu.
Cevap 4

Henüz Ankara Anlaşmasına başvurmamissiniz sanırım ben mi yanlış okuyorum? ? Eğer 12 haftalik ultrason ve kan tahlilleri ki 11 ve 14 . haftalarda yapılması gereken çok mühim testleri yaptırmak istiyorsanız.Bir KADIN VE doğum yapmış 2 çocuk ANNESİ olarak bunların önemini vurgulamak isterim nacizhane. .Sevgili beyler bu konuda biraz daha rahatlar

Leave a Reply